ידועים בציבור

הגדרה של ידועים בציבור הינה זוג אנשים המקיימים משק בית משותף ושאינם נשואים לא זה לזה ולא לאנשים אחרים. כמו כן, עליהם לקיים משק בית משותף ומסגרת משפחתית משותפת, אך אין המדובר ב"רשימת מכולת" וכל זוג ונסיבותיו.

ברירת המחדל במקרה של פטירה של אחד מבני הזוגיירשו אחד את השני וזאת אם אין צוואה שסותרת ו/או שהם לא נשואים לאחרים בזמן המוות. דוגמה למצב האחרון הוא למשל מצב בו ישנה פילגש לגבר נשוילא תהיה זכאית לרשת אותו על פי החוק.

לעומת זאת, בפרידה, כל אחד שומר על הרכוש האישי שלו. זאת בניגוד לזוג נשוי שנפרד ואז הרכוש שנצבר במהלך הנישואין מתחלק בין השניים ומתבצע "איזון משאבים" (חלוקת רכוש).

על מנת שאפשר יהיה לטעון לזכויות בנכסים של בן הזוג הידוע בציבור בזמן פרידהיש להראות שנכסים אלו הושגו במאמץ משותף ו/או שהייתה כוונה של בן הזוג השני לשתף ברכוש. לדוגמא, אם נרכשה דירה והיא נרשמה ע"ש האישה, אם וכאשר בני הזוג ייפרדו, בן הזוג יצטרך להראות שהדירה נרכשה מכספים משותפים ו/ או שבת זוגתו התכוונה לשתף אותו בדירה.

מומלץ מאוד לידועים בציבור לעגן את ההתנהלות הרכושיות שלהם בהסכם מתאים, כמו הסכם זוגיות, הסכם חיים משותפים או כל הסכם שמסדיר את החיים המשותפים, הרכוש וההתנהלות הפיננסית.

חשוב להכליל כל נכס ורכוש שיש לידועים בציבורבנפרד וביחידולציין מנגנון התנהלות פיננסי. מומלץ אף לאשר את ההסכם בבית המשפט.

יודגש שאין כזה סטטוס של ידועים בציבור ואין תביעה להכרה בידועים בציבור, אלא זה כל מקרה לגופו.

הכרת מישהו כידוע בציבור איננה מקנה זכויות אוטומטיות. אפשר להסדיר את זכויות וחובות בני הזוג באמצעות הסכמה בין הצדדים, כאמור לעיל או באמצעות תביעה הצהרתית לנוגע הרכוש ושם יש לטעון מדוע מדובר ברכוש משותף.

כמובן שדרך המלך היא לעגן את ההסכמות הרכושיות בהסכם מתאים שנערך על ידי עורך דין מומחה בתחום ובעל ניסיון. זאת על מנת שאף צד לא ירגיש מקופח, ולמנוע סכסוכים מיותרים, מכוערים ויקרים אם הוחלט על פרידה.

משרדי מומחה בתחום עיגון זוכויות ידועים בציבור ותביעות הצהרתיות בנוגע לרכוש של הידועים בציבור.

כל הזכויות שמורות

עו"ד ומגשר דור שוורצמן.

שתפו ברשתות חברתיות:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
ידועים בציבור
שירותים נוספים

יפוי כוח מתמשך

יותר ויותר אנשים פונים אלי לברר מה זה יפוי כוח מתמשך, אז הנה הסבר קצר. ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי בוא אנו קובעים מי

קרא עוד »

לקוחות ממליצים

אריק שיטובי דור עורך דין אמין וחרוץ, כזה שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לקחתי אותו למספר תיקים ותמיד הייתי רגוע ויודע שאני בידיים טובות. Elisha

קרא עוד »

לשון הרע

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם

קרא עוד »

הליכי אפוטרופסות

כל אדם כשיר לחובות וזכויות מיום היוולדו ועד יום מותו, למעט אם הדבר נשלל ע"י חוק או על ידי בית המשפט. כל מה שצריכים לדעת

קרא עוד »